Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
INTER-site ua.jpg


НАЗВА ПРОЄКТУ:  СПІЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ НАД ВДОСКОНАЛЕННЯМ БЕЗПРОЄКТОРНИХ ПІЛОТАЖНИХ ТРЕНАЖЕРІВ: ПЕРЕВАГИ ДЛЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ПІЛОТІВ ЗАВДЯКИ ВПРОВАДЖЕННЮ XR-ТЕХНОЛОГІЙ /WrightBros neXt/ 


ТИП ПРОЄКТУ: Обміни персоналом у рамках HORIZON TMA MSCA, Дії Марії Склодовської-Кюрі (MSCA)

 

ТРИВАЛІСТЬ ПРОЄКТУ

01/04/2025– 31/03/2029

 

КООРДИНАТОР ПРОЄКТУ:

СІЛЕЗЬКА ПОЛІТЕХНІКА (PL)

 

ПАРТНЕРИ ЄС:

ВІРЧУАЛ РЕАЛІТІ МЕДІА АС (SK) 

АКЦІОНЕРНА КОРПОРАЦІЯ «ЕЛДЖІ НЕКСЕРА БІЗНЕС СОЛЮШНС» (AT) 

ЗАДАРСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ (HR)


УКРАЇНСЬКІ ПАРТНЕРИ:

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ДНІПРОВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»DNIPRO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY


Сайт проєкту: https://cordis.europa.eu/project/id/101177272 


ГРАНТ ЄС:

1 370 800,00 €


 

РЕЗЮМЕ ПРОЄКТУ

Міждисциплінарний проєкт WrightBros neXt розроблений як розширення як за масштабом, так і за складом Консорціуму, спільної фабрики галузі авіаційних тренажерів RISE, що була профінансована в рамках програми H2020 та успішно реалізована як проєкт WrightBroS. На основі його результатів запропоновано нову концепцію дослідження безпроєкторних пілотажних тренажерів як відповідь на виклики, що виникають при застосуванні новітніх технологій eXtended Reality (XR) у професійній підготовці пілотів. 

Метою нового проєкту є: 

- Розробка інноваційних безпроєкторних пілотажних тренажерів шляхом впровадження різних технологій XR. 

- Порівняння впливу XR-технологій у таких тренажерах на сприйняття людини у порівнянні з класичною системою, що використовує проєкційні зображення. 

Різноманітні системи візуалізації, розроблені у співпраці між координатором – Сілезькою політехнікою (SUT, Польща), виробником пілотажних тренажерів Вірчуал реаліті медіа (VRM, Словаччина) та розробником програмного забезпечення ЕлДжі Нексера (NXR, Австрія), будуть протестовані пілотами під час експериментальних сесій у Віртуальній авіаційній лабораторії SUT. Під час цих сесій пілоти використовуватимуть мобільний ЕЕГ-пристрій, який реєструватиме дані про вплив певної системи відображення, що застосовується в пілотажному тренажері, на когнітивне навантаження та іншу мозкову активність. Оцінювання когнітивного навантаження як показника інтенсивності розумових зусиль, необхідних для виконання завдання, здійснюватимуть науковці SUT у міждисциплінарній співпраці з дослідниками кафедри психології Задарського університету (UOZ, Хорватія). Сигнали ЕЕГ також будуть аналізувати дослідники з Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» (DUT, Україна) під керівництвом спеціалістів SUT, які мають досвід у сфері обробки сигналів та машинного навчання. Отримані результати використовуватимуться для прогнозування реальної продуктивності, рівня втоми та стресу пілотів під час тестування конкретної XR-системи візуалізації в пілотажному тренажері.

Контактна особа: Катерина Пряжнікова mail.jpgpriazhnikova.k.v@nmu.one




Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт